Polifosforan amonu (APP) to nawóz wspomagający ukorzenianie się i prawidłowy rozwój całej rośliny. Skutecznie przyspiesza ukorzenienie się roślin poprzez wprowadzenie fosforu w optymalnej formie.

 

 APP jest wodnym roztworem fosforanu amonu, zawierającym dwa składniki pokarmowe:  azot  i fosfor 11-37. Starannie dobrana mieszanina polifosforanów i ortofosforanów pozwala na całkowite zastąpienie tradycyjnych nawozów fosforowych, takich jak fosforan monopotasowy. Jest skierowany do nawożenia wszystkich upraw. Stosowane dotychczas ortofosforany w pewnych okolicznościach nie były w stanie zapewnić optymalnego poziomu fosforu dla roślin. Nawóz dzięki swojemu składowi, idealnemu pod względem zawartości polifosforanów i ortofosforanów, rozwiązuje ten problem, natomiast płynna postać niweluje straty. Zawarty w nawozie fosfor nie wchodzi w reakcje z innymi składnikami odżywczymi roślin i nie pozostawia osadów w systemach opryskiwaczy. Jest to podwójna korzyść dla użytkowników.

 

Istnieje możliwość łączenia APP z innymi makroelementami jak i mikroelementami np. z roztworem saletrzano-mocznikowym (RSM) oraz z płynnym roztworem KTS (potas). Z połączenia tych nawozów można uzyskać płynny nawóz N-P (21-18) lub N-P-K (8-8-8).

 

Nawóz może być stosowany w nawożeniu roślin polowych: zbóż, rzepaku, kukurydzy, buraków itp. oraz w sadach i przy produkcji warzyw i innych roślin uprawianych zarówno w systemie bezglebowym jak i tradycyjnym . Zaletą nowego nawozu jest możliwość stosowania przed siewem jak i po siewie roślin uprawnych. Jego główną zaletą jest stały dostęp fosforu: roślina może pokryć swoje zapotrzebowanie na ten składnik w każdej chwili. Ortofosforany są bardziej wrażliwe na poziom pH niż polifosforany. Ponieważ polifosforany tolerują wyższy poziom pH, ich stosowanie sprawia, że fosfor i inne składniki odżywcze są bardziej dostępne. W efekcie powoduje to poprawę ukorzenienia i lepszy rozwój rośliny. Nawóz został wprowadzona na rynek, aby spełniać oczekiwania najbardziej wymagających rolników.

 

Ważnym aspektem stosowania APP jest korzyść z punktu widzenia ekologii. Płynna postać fosforu umożliwia równomiernie pokrycie nim upraw. Brak szkodliwych substancji w składzie sprawia, że APP jest przyjazne dla środowiska.

 

Agrochem Sp. z o.o. Dobre Miasto posiada w sprzedaży  APP oraz mieszanki płynne na bazie RSM:

RSM P 29:5

RSM P 26:11

RSM P 21:18